SPÚŠŤAME REGISTRÁCIU NA MIEROVÉ FÓRUM!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Spúšťame registráciu na prvé Medzinárodné mierové fórum Zjednotení za mier, ktorá potrvá do 9. septembra 2021. Postup pri registrácii je nasledovný: Vaše kontaktné údaje – meno, priezvisko, e-mail a/alebo telefónne číslo napíšte na e-mail: ikompisova@gmail.com. Tu, príp. na číslo 0911 08 21 21, nahlasujte aj akékoľvek Vaše otázky, požiadavky (ako napr. rezervácia ubytovania, intolerancie na potraviny atď.).

Pripomíname, že Medzinárodné mierové fórum sa uskutoční 21. 9. 2021 v hoteli Devín v Bratislave. Upozorňujeme, že počet miest je z kapacitných dôvodov obmedzený, preto sa prosíme nahlasujte čím skôr (po 9. 9. 2021 už nebude možné nahlásiť účasť).

Všetkým doterajším darcom ďakujeme za každý finančný príspevok, no zbierka naďalej pretrváva vzhľadom na náš zámer pozvať zaujímavých zahraničných rečníkov. Stále je možné prispieť na náš transparentný účet, ktorého číslo je:
https://www.transparentneucty.sk/#/ucet/SK2409000000005180236071

O akýchkoľvek zmenách Vás budeme informovať – sledujte preto túto stránku a náš facebook.

Tešíme sa na Vašu účasť!

OZ Zjednotení za mier

Top články

Obrázok3

Medzinárodný deň materinského jazyka

Esperanto_obrázok

Posolstvo Svetového esperantského zväzu pre Organizáciu Spojených národov pri príležitosti Medzinárodného dňa mieru 21. septembra 2023 

Obrazok international samit

MEDZINÁRODNÝ SAMIT ZA MIER NA UKRAJINE

ZJEDNOTENÍ ZA MIER

Svet sa nebezpečne priblížil k novej globálnej konfrontácii. Medzinárodný poriadok je v troskách. Veľmoci dlhodobo podkopávajú zmluvne zakotvené pravidlá účelovým výkladom, ignorovaním zásad mierového spolunažívania i bezohľadnou vojenskou agresiou.

Výsledkom je chaos, pokrytectvo a svojvôľa medzinárodných vzťahov.

V spore o to, kam sme sa za uplynulé štvrťstoročie dostali, niet nevinných. Ľudia sa zhodujú v jednom: všetci chceme mier. Nie všetci však pracujeme v jeho prospech.

Preto považujeme za nevyhnutné zastaviť roztáčajúcu sa špirálu militarizmu, násilia a nenávisti, prihlásiť sa k tradíciám humanizmu, mieru a nenásilia a vyzvať všetkých ľudí dobrej vôle na spoločné prijatie a presadzovanie opatrení, ktoré povedú ku kultúre mieru, spolupráce a bezpečnosti pre všetkých.